17
تیر

برگزاری نمایشگاه کاشی و سرامیک در تهران

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از روابط عمومی و اطلاع رسانی بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک؛ بهنام عزیززاده رئیس ستاد اجرایی این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه امسال با محوریت حمایت از کالای ایرانی برگزار می شود و بر این اساس تلاش کردیم شرکت های داخلی نسبت به سال های گذشته حضور مؤثرتری در نمایشگاه داشته باشند و در آن صنعتگران، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی حوزه کاشی و سرامیک از ایران و دیگر کشورهای جهان گردهم می آیند و ضمن ارائه توانمندی و تولیدات خود، با پیشرفت های روز این صنعت نیز آشنا خواهند شد.
وی اضافه کرد: امسال در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی تهران شاهد حضور و مشارکت قریب به 200 شرکت داخلی و خارجی خواهیم بود.
عزیز زاده اضافه کرد: این نمایشگاه در فضایی به مساحت حدود 30 هزار متر مربع، در 7 گروه کالایی؛ کاشی و سرامیک، ماشین آلات و تجهیزات، چینی بهداشتی، رنگ و لعاب، مواد اولیه، پخت سوم و شیرآلات، سرویس های بهداشتی، شرکتهای بازرگانی پخش کاشی و نشریات مرتبط و در 12 سالن نمایشگاهی محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه نمایشگاه بین المللی کاشی و سرامیک تهران بزرگترین نمایشگاه کاشی و سرامیک کشور است،گفت: بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی تهران فرصت مغتنمی است تا تجار، انبوه سازان، طراحان، مهندسان، معماران وکاربران و همچنین دانشجویان رشته سرامیک بتوانند با طرح های جدید و آخرین دستآوردهای تولید کاشی و سرامیک و آشنا شوند.
وی به مسائل مرتبط به صنعت کاشی و سرامیک اشاره کرد و گفت: هر چند صنعت کاشی و سرامیک کشورمان طی سال های اخیر دچار مسائل و مشکلات شدیدی شد اما ایران همچنان جزء چند کشور اصلی تولید کننده و صادرکننده بزرگ کاشی و سرامیک جهان است.
شناسایی بازارهای جدید صادراتی، افزایش صادرات، معرفی ظرفیت های بالقوه و بالفعل این بخش صنعتی کشور، برنامه ریزی برای حل مشکلات، موانع و نقاط ضعف موجود این صنعت، ایجاد بستر های مناسب برای سرمایه گذاری های داخلی و خارجی، ایجاد زمینه اشتغال و کارآفرینی، آشنایی دست اندرکاران با محصولات، نوآوری ها و ظرفیت های موجود، ایجاد فضای رقابتی سالم میان تولیدکنندگان داخلی برای ارتقای کیفیت تولید و ایجاد ارتباط مستقیم میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی از 19 تا 22 تیرماه هر روز از ساعت 10 صبح تا 18 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آماده بازدید علاقه مندان است.