اخبار

تولید کاشی آنتی باکتریال

از جمله چالشهای نظافت سطوح كاشي و سراميك، جلوگیری از چسبندگی و تجمع انواع آلودگي هاي محيطي در سطح آ نها است كه رفع آن مستلزم استفاده مداوم از حجم بالایی از شوينده هاي شيميايي مضر و مخرب برای محیط زیست و انسان و همچنین سطوح کاشی و سرامیک است. از این رو خود تميز شوندگي، ضد باکتری و ضد بو بودن كاشي و سراميك به منظور جلوگیری از ایجاد یا کاهش آلودگی سطوح آ نها همواره یکی از دغدغه های اصلي توليدكنندگان و مصرف کنندگان این محصولات بوده است، از این رو کاشی ارس با تولید کاشی آنتی باکتریال و ضد اسید گامی نو در صنعت کاشی و سرامیک برداشته است.

آشنایی با ابزار کاشیکاری همتراز کاشی و سرامیک

هر حرفه و هنری نیاز به ابزاری دارد تا با استفاده از آن‌ها بتوان کار را با کیفیت بالاتری انجام داد. نوار کنج کاشی، همتراز کاشی و انواع چسب‌ها مانند چسب کاشی و سرامیک ایرانی و چسب هنکل و زوار کنج و .. از ابزار کاشیکاری به شمار می‌آیند که کاشیکاران برای ارائه کار بهتر از آن‌ها استفاده می‌کنند

یکی از ابزارهایی که در حرفه کاشیکاری بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، همتراز کاشی است. در مراکزی که فروش همتراز کاشی و سایر ابزار این حرفه را بر عهده دارند می‌توانید این محصول را که از جنس پلاستیک تولید شده، خریداری نمایید. کاشیکاران برای همتراز شدن و هم سطح کردن لبه‌های کاشی از این ابزار استفاده می‌کنند.

همتراز کاشی از دو بخش کلیپس همتراز و گوه همتراز تشکیل شده و یک آچار همتراز نیز دارد. این ابزار کمک می‌کند تا کاشیکار بتواند لبه‌های دو کاشی و سرامیک را در یک سطح قرار دهد و از بالا و پایین شدن آن جلوگیری نماید. همچنین با استفاده از این ابزار می‌توان ناصافی‌ها و کجی‌های لبه کاشی و سرامیک را صاف کرده و فاصله بین دو کاشی را در اندازه‌های یکدست و صاف تنظیم نمود و کار را با کیفیت بالاتری انجام داد. از همتراز کاشی می‌توان برای چسباندن کاشی، سنگ، سرامیک و رامیک روی دیوار، کف بنا و برای نصب پارکت‌های چوبی و کفپوش‌های بتنی و .. استفاده کرد.